Projeler

Projeni Paylaş

Projeler

Parke Yollar Projesi

Fen İşleri / Tamamlanan Projeler

Bucak Belediyesi mücavir alan sahası içerisinde cadde ve sokaklara 120.000 metrekare parke yol yapımı çalışmaları hızla devam ediyor.
Bucak Belediyesi tarafından 2017 Eylül ayı içerisinde 8cm Kilitli Parke Taşı (Gri Renkli) 80.000 M2 ,8cm Kilitli Parke Taşı (Kırmızı Renkli) 10.000 M2,6cm Kilitli Parke Taşı (Kırmızı Renkli) 10.000 M2,Kılavuz İz (Engelli Taşı) 18.500 M2,Uyarıcı Yüzey (Engelli Taşı) 1.500 M2 olmak üzere 120.000 metre kare mal alımı ihalesi ve döşeme işçiliği ihalesi gerçekleştirilmiştir. Bucak Belediyesi ihale kapsamında bu güne kadar  Çukur Mahalle, Cami Mahallesi ve Yunus Emre Mahallesinde yaklaşık 8000 metrekare parke döşeme çalışması gerçekleştirdi.Parke yol yapımı Yunus Emre Mahallesinde aralıksız devam ediyor.

Şehit Ömer Halisdemir Parkı Açıldı

İmar Ve Şehircilik / Tamamlanan Projeler

Şehit Ömer Halisdemir Parkı Sanayi Mahallemizde Açıldı.

Bucak Belediyesi yatırım atağına devam ediyor. Her mahalleye bir park projesi kapsamında Bucak Belediyesi tarafından Sanayi Mahallesine Kent Konseyinin önerisi ve Belediye Meclisinin onayıyla 15 Temmuz Demokrasi Şehidi Şehit Ömer Halisdemir’in adını verdiği parkın açılışını gerçekleştirdi. Parkın açılışına Bucak Kaymakamı İsmail Bayata, Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Ak Parti Burdur İl Başkanı Dr. Süleyman Faki, Ak Parti Bucak İlçe Başkan Vekili Kadir Yaman, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Ekinci, Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Yıldız, Kadın Kolları Başkanı Hatice Dalgar, İl Genel Meclis Üyeleri Osman Karakaya, İbrahim Avcıl, Kurum Müdürleri, Bucak Belediye Meclis Üyeleri, İl ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Mahalle muhtarları ve çok sayıda Bucaklı vatandaş katıldı. Belediye Başkanı Süleyman Mutlu Şehit Ömer Halisdemir parkının açılışında yaptığı konuşmada, “Devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak lazım.
Şehit Ömer Halisdemir Parkımız, İçerisinde futbol ve basketbol sahası, kafeterya ve dinlenme alanları Bucak için harika bir cazibe noktası olarak bugün kapılarını şehre açtı. Bucak’ımız için hayırlı olsun.”dedi

15 Temmuz Şehitlerinin İsimleri Şehit Ömer Halisdemir Parkının İçinde Yaşatılacak

Başkan Süleyman Mutlu, “Şehit Halisdemir Parkımızın içerisinde 15 Temmuz Vatan Şehitleri Anıtı da yapacağız. Anıt çevresinde de 15 Temmuz darbe girişiminde hainlerin açtıkları ateş sonrasında şehit olan 241 Demokrasi şehidinin isimleri yer alacak. Demokrasi şehitlerimizi asla unutmayacağız ”dedi.

Şehit Ömer Halisdemir Parkının açılışı Bucak Belediyesi Oğuzhanspor U15 takımının oynadığı gösteri maçı ile son buldu.

Alaaddin Mahallesine Yeni Yaşam Alanı

İmar Ve Şehircilik / Tamamlanan Projeler

Bucak Belediyesi her mahalleye bir park projesi kapsamında Alaattin Mahallesinde yeni bir park inşaa ediyor. Alaattin Mahallesi sakinlerinin yaralanabileceği yeni yaşam alanındaki çalışmalar hızla devam ediyor.

Bisiklet Yolu Yapıldı

İmar Ve Şehircilik / Tamamlanan Projeler

Bucak Belediyesi, 4 kilometrelik yeni bisiklet yolunun I. Etabı olan 2.650 m’lik kısımda çalışmalarını tamamladı. Ayfer Gök Lisesinden TOKİ’ye kadar olan kısımda çalışmalarını tamamlayan Bucak Belediyesi ekipleri, Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yapımına başlanan Oğuzhan Kent Ormanı içinde yapılan bisiklet yoluyla, Bucak kent merkezini birbirine bağladı.

Yeni Teknik Hizmet Binası

İmar Ve Şehircilik / Tamamlanan Projeler

Hizmet ağını genişleterek vatandaşlara daha iyi hizmet vermek için geceli gündüzlü yoğun bir çalışma içine giren Bucak Belediyesi eski Tekel Binalarını devralıp, yenileyerek Bucak’a modern Teknik hizmetler binası kazandırdı.
Fen işleri, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve araç parkuru yeni teknik hizmetler binasına taşınarak, hizmet binasına malzeme giriş çıkışlarının düzenli olarak kontrol edildiği, içerisinde 86 bin adet oto parça, alt-üst yapı, su, elektrik vb. malzemelerinin bulunduğu modern bir malzeme deposu kuruldu. Belediyemiz bünyesindeki tüm araçlara araç takip sistemi takıldı.

Fatih Gençlik Parkı Açıldı

İmar Ve Şehircilik / Tamamlanan Projeler

Bucak'ta 10 bin metrekare alana yapılan Fatih Gençlik Parkı, düzenlenen törenle hizmete girdi. Parkın açılışına Burdur Valisi Hasan Kürklü, Kaymakam İsmail Bayata ve Belediye Başkanı Süleyman Mutlu katıldı.

Kürklü, törende yaptığı konuşmada, "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" ilkesiyle hareket ettiklerini dile getirerek, "İnsana yapılan yatarım en güzel yatırımlardan birisidir. Özellikle çocuklarımızın geleceği açısından bu tür yatırımların büyük önemi var." dedi.

Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, yaşam alanları ve sosyal donatılarıyla "marka kent" inşa ettiklerini kaydetti.

Göreve gelir gelmez Yeni Mahalle ve Şirinler parklarındaki restorasyon çalışmalarını tamamladıklarını anlatan Mutlu, "Birçok mahallede yeni park alanları açtık. Parklarımızı modern spor aletleri ve yeni nesil oyun grupları ile donattık. Konuşan değil, çalışan belediye olarak bundan sonra da vatandaşlarımızın refahı için çalışmalarımız devam edecek. Bucak Belediyesi olarak alt yapıya verdiğimiz önem kadar vatandaşlarımızın mutluluğu için sosyal projelere de büyük önem veriyoruz. Bu bağlamda bütün mahallelerimizi modern parklarla donatmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

Parkı gezen Kürklü, Bayata ve Mutlu, 12 Dev Adam Bucak Basketbol Takımı'nın gösteri maçını izledi.

Basketbolcular ile hatıra fotoğrafı çektiren Vali Kürklü daha sonra tenis kortuna geçerek tenis maçı yaptı.

Atık Pil Toplama Projesi

Çevre Koruma ve Kontrol / Tamamlanan Projeler

Bucak Belediyesi ile Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) tarafından başlatılan kampanya kapsamında bu yıl Bucak’ta 276 kilogram atık pil toplandı.

Bucak Belediyesi ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) arasında imzalanan protokol kapsamında, ilçedeki okullarda atık pil toplama kampanyası başlatıldı. Kampanya kapsamında yaklaşık 276 kilogram atık pil toplandı. 

Kampanya sonunda il genelinde yapılan yarışma sonunda Bucak Karapınar İlkokulu topladığı 59 kilogram pil ile İl genelinde İkinci, Özel Oğuzhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lise 44 kilogram ile İl genelinde üçüncü oldu. TAP tarafından, dereceye giren Bucak Karapınar İlkokulu’na 4’er adet Futbol, Basketbol ve Voleybol topu,  2 çift kaleci eldiveni, 1 adet top pompası ve 12 adet formadan oluşan spor seti, üçüncü olan Özel Oğuzhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lise’ne ise 7 çift satranç takımı, 1 adet büyük boy satranç tablasından oluşan satranç seti hediye edildi. 

Bucak Belediyesi’nde düzenlenen ödül töreninde konuşan Belediye Başkanı Süleyman Mutlu “Atık pilleri düzenli şekilde toplayarak çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf etmek, okullarda çevre bilincini aşılamak ve böylelikle ilerleyen yıllarda daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye kavuşmak için belediye olarak bu tür etkinliklere devam edeceğiz. Bu çerçevede kampanyamıza destek veren tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum”dedi.