Sosyal Hizmetler

Aşevi

  • 18212


Belediyemiz tarafından kurulan aşevi ile birlikte ihtiyaç sahipleri ve üniversite öğrencileri sıcak yemeğe kavuştu. Aşevimizden her gün düzenli olarak evde bakıma muhtaç 200 kişiye, ihtiyaç sahibi 400 aileye 2 çeşit sıcak yemek dağıtımı gerçekleştiriyor. Aşevinden taziye evlerine de yemek verilerek bir nebze olsa acılar paylaşılıyor.

Aşevi kültürünü sürdüren Bucak'ımız Anadolu insanının yardım sever, merhametli ruhunu canlı ve diri tutmaya devam ediyor. İhtiyaç sahibi ailelerimiz açken biz tok gezemeyiz düstürumuzdan, peygamber efendimizin “Komşusu açken tok yatan bizden değildir." hadisi şerifi mucibince aşevimiz hizmetine devam etmektedir. 

Sadece aşevi değil özel günlerimizde ikramlarımızda olmaktadır. Muharrem ayı ve Aşure Günü dolayısıyla yüz yıllardır süregelen geleneğimizi bizler ilçemizde yaşatmaya çalışıyoruz. Belediye olarak hazırladığımız aşureyi 10 bin kişilik aşurenin 6000 kişilik kısmını Bucak meydanında, 4000 kişilik aşureyi Sanayi sitemizde dağıttık. 

Bucak belediyesi bu faaliyetleri ile doğal tabiat güzellikleri yanında kadir şinas, yardım sever anadolu insanının yaşadığı ilçemizi daha da huzurlu bir ilçe konumuna taşımaktadır.